دغدغه!

سلام. خوبین؟

دو سه روز پیش، به جهت همراهی با همسر گرامی، بالاجبار مشغول تماشای مسابقه ی فوتبال استقلال و مس بودم. هیپنوتیزم

این آقای ادینیو یا ادینهو یا هردو یا هیچکدام! ( عمه جان! لطفا راهنمایی بفرمایید!) دو تا گل واسه ی مس زد. هر بارم بعد از گل، اصرار داشت پیرهنشو بزنه بالا و نوشته ی روی پیرهن زیریشو به همه نشون بده که آخرشم من نفهمیدم چی بود، اببس که اینگیلیسی بود!

با خودم گفتم وا! این چه اصراری داره؟   متفکر

ییهوو به فکرم رسید این بندگان خدا احتمالا کلی برای همین پیرهن و نوشته ای که قراره اگه موفق بشن گل بزنن، برای چند لحظه نشون خلق ا... بدن، از قبل فکر و برنامه ریزی کرده ن، که چی باشه؟ چه رنگی باشه؟ با چه فونتی باشه؟ چه سایزی باشه؟ اصلن خود پیرهن چه رنگی باشه؟ و .... ! تازه حتما چقدم برای سفارشش، هزینه ی مادی و معنوی میکنن!

خلاصه دیدم این چیزی که من در تمام عمرم اصلن بهش حتی یک بارم فکر نکردم که هیچ، خیلیم به نظرم کار مسخره و احمقانه ای بوده، برای یکی چقدر مهم و دغدغه است؛ و احتمالا ممکنه اگر منم یه فوتبالیست بودم، همین قدر برام مهم و دغدغه بود.

برای هر کسی همینطوره. هر کسی چیزهایی براش مهمن که ممکنه فرد دیگه ای اصلا به اونا فکر هم نکنه.

 بعد به دغدغه های خودم فکر کردم که چی ان و برای کیا ممکنه احمقانه به نظر بیان! اصلا چی باید باشن؟ کی باید بپسنده؟ کی باید بگه که کدوم درسته و برای کدوم بیخودی خودم و عمرم و اعصاب و روان خودم و بقیه رو دارم هدر میدم؟

 

انشاا... خداوند دغدغه ی ما رو تو زندگی، خودش قرار بده.فرشته

 

/ 16 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ulduz

"ممکنه اگر منم یه فوتبالیست بودم، همین قدر برام مهم و دغدغه بود" قابل تامل بود[لبخند]

خاطره

برای دعای زیبای اخرت می گم الهی امین .. من و مصطفی اصلا فوتبالی نیستیم .. چقدر خوبه که شما همسر خوب و مهربونی هستید که با شوهرتون همراهی می کنید ..[ماچ]

elahe

salaaaaaaaam bah khobi??man az bas dars rikhte saram vaght nemikonam biam veb!!!!mazerat

عمه

سلام...ولادت باسعادت امام حسن عسگری علیه السلام مبارک .انشالله زائرش بشی[گل][گل]

علی فاریابی

سلام ... به مناسبت این پست زیباتون می خواهم تو نوبت پستهام!!!!! یک پست فوتبالی بگذارم یک[پلک] ... دوم اینکه دقیقاً صحیح می فرمایید خانم دکتر ... هرکس برای خودش دغدغه ای دارد و این دغدغه در آن تیپ شخصیتی دارای محل و ارزش است ... ثروتمندان ناخن خشکی را دیدم که پا به 90 سال گذاشته اند و هنوز با خست ریال به ریال پولشان را حسابگری کرده اند و هیچ قدمی برای خرج صحیح آن پولها برنداشته اند ... آدمهایی را دیده ام که بر سر 50 تومن ناقابل یک کرایه ماشین کارشان به کلانتری و شکایت کشیده شده است ... آدمهایی که بر سر یک غذای سوخته همسرشان کارشان به جدایی کشیده شده است ... آدمهایی که برای آمدن از خانه 2 ساعت جلوی آینه اتاقشان آرایش می کنند و شب پاک می کنند!! ... آدمها و آدمها ... هرکس برای خودش دغدغه ای دارد ... ما هم مستثنی نیستیم ... استفاده کردم از پست زیباتون خانم دکتر عزیز... راستی شما چه دغدغه هایی دارید؟[لبخند][گل]

خاطره

عزیزمی ... امیدوارم روزهای زندگیت شاد و پر از مهربانی همیشگی ات باشد

مهتاب

از کجا به کجا رسیدی ها!!!! هرکسی بسته به ظرف وجودیش دغدغه هاش فرق داره دیگه

سودی

پست زیبا و تامل برانگیزی بود . با گفته هاتون موافقم[گل]

عمه

سلام.سحرجون از ساعت دو ونیم همینجورایران داره فوتبال میده قبلشم شبکه ورزش تفسیر فوتبال جهان داشت.کلی عقب موندم ازخریدبیرون[خنده]هنوزیه نیمه مونده بعداز اذان میده

تهمینه

سحر جونم جمله آخرت هم خیلی برای من مفید یود اینکه واقعا کشف کنم چه دغدغه هایی بیهوده فقط اعصاب و عمر خودم و اطرافیانم رو هدر میده. ممنون.